Případová studie

Atopický ekzém – klientka Mirka

+420 777 774 239

poradna@dobryhomeopat.cz

Jak to začalo

„Poprvé mě cosi na ruce zasvědilo ve druháku na vysoké škole, ale bylo to jen drobné ložisko na jednom z prstů, nic, čemu by bylo zapotřebí věnovat pozornost. To nic se však velmi rychle změnilo na něco, co se stalo velmi vtíravým, vlezlým a jak se později ukázalo nezahubitelným. Na kolotoči neustálých zvratů, kdy na krátkou chvíli něco nového zabralo, aby se vzápětí ekzém vrátil v ještě větší síle a na delší dobu, jsem se točila téměř 15 let. Zkusila jsem vše – babské rady, bylinky, zázračné mastičky z lékárny, detoxikaci těla, omývání tím či oním, konopí, diety… Byla jsem ochotná vyzkoušet cokoliv, nezabralo však nic

Žádná změna

Zavedla jsem veškerá možná opatření, nedílnou součástí mého já se staly gumové rukavice s bavlněnou vsadkou, abych vůbec něco mohla, jenže… Jsem učitelka a stát před katedrou v gumových rukavicích je nemyslitelné. Moje práce pro mě však byla utrpením. Křída, mokrá houba, dětské sešity, erární učebnice… ze všeho jsem se mohla udrbat, pořád jsem si jen myla ruce, které jsem zase hned musela promazat. Styděla jsem se ukázat dětem něco prstem v učebnici, cítila jsem jejich ostražité pohledy, když jsem jim zapisovala známky. Nepříjemné to bylo pro obě strany.

Zvrat

Zvrat nastal, až když jsem se koncem roku 2017 potkala s homeopatem Vítem Macháčkem. Strávili jsme spolu dvě hodiny povídáním o mých problémech, důkladně mne vyzpovídal. Během týdne mi dorazily první tři léky… ač jsme se spolu při vstupním vyšetření domluvili, že dáme přednost celostní léčbě a nebudeme se věnovat pouze mému atopickému ekzému, už po prvních podáních léku jsem pociťovala změnu. Ekzém změnil svou podobu, nezmizel hned, ale nereagoval tak rychle na podněty, ataky svědění se zkracovaly, drobné podrbání, kterému jsem se ze začátku nevyhnula, nezpůsobilo okamžitou negativní reakci.  Stav rukou se začal rychle zlepšovat.

Třetí lék, který čistí, mi vytáhl zase něco málo na povrch, ale hned po první kontrolní konzultaci jsem dostala čtvrtý lék, po kterém už nezbylo z projevů atopického ekzému na kůži vůbec nic! Tedy po dvou měsících léčby mám dnes krásné ruce, v které jsem už ani nedoufala. Díky panu Macháčkovi se poprvé po téměř 15 letech nemusím bát potřást někomu pravicí. Ekzém na rukou, který mě dlouhodobě sužoval a byl ovladatelný jen s dlouhodobou pomocí silných dávek kortikoidů, je najednou pryč.

Účinky homeopatie

Akutní homeopatie mi již předtím mnohokrát pomohla s problémy u dětí – porod, kojení, prořezávání zoubků, rýmy a nachlazení… Jen sebe jsem odbývala. Kdybych věděla, jak rychle a dlouhodobě mi „kuličky“, jak se u nás homeopatikům říká, pomohou, začala bych mnohem dříve.“

"Co dodat? Paní Mirka je vzornou klientkou, každou změnu stavu si pečlivě zapisuje a přesně dodržuje léčebný rozvrh. Stav jejích rukou se velmi rychle zlepšil a nyní spolu ještě dokončujeme léčebný cyklus, tak, abychom vyladili celý její organismus. V nedávné době jsem převzal do léčby i její starší dceru, kde se pokouším řešit podstatně závažnější problém, s kterým si lékaři 9 let nevědí rady. Věřím, že se zadaří i v tomto případě."

Napište mi

Nebo mi rovnou zavolejte na tel. 777 774 239 

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Více zde