Koronavirus COVID-19
neboli SARS-CoV-2

+420 777 774 239

poradna@dobryhomeopat.cz

Co je to koronavirus

Koronaviry jsou rodina virů, které obvykle způsobují respirační onemocnění. Mohou způsobovat běžné nachlazení i závažnější onemocnění, jako je respirační syndrom na Středním východě (MERS-CoV) a syndrom těžkých akutních dýchacích cest (SARS-CoV).

Problematické na aktuálním koronaviru COVID-19 je to, že jeho inkubační doba je poměrně dlouhá (udává se jeden až dva týdny) a počáteční symptomy má podobné jako důvěrně známá chřipka:

  • - zvýšená teplota či horečka
  • - bolest kloubů
  • - bolest hlavy
  • - kýchání či kašel

Takže ani lékař ho na první pohled nerozezná a pošle vás nejspíše do postele se vyležet, přitom jste již několik dní infekční.

U 80% lidí projde nemoc lehce nebo jen menšími obtížemi, ovšem u dalších se stav může velice rychle zhoršit. U nich obvykle nastávají komplikace u dýchání, které díky přehnané autoimunitní reakci mohou končit nevratným poškozením plic. Proto je tolik důležité mít připraven v nemocnicích dostatek  volných akutních lůžek, ať

Jak na koronavirus

Mnou preferovaná terapie vychází z postklasická homeopatie Pavla Opelky i jeho postupů. Jsou to rady dle poznatků, které mám k dnešnímu dni, onemocnění se ale vyvíjí, a je možné, že je budu v průběhu času upřesňovat nebo editovat.

U svých klientů se snažím preventivně připravit tělo na náraz virové infekce COVID-19 těmito homeopatiky:

Acidum Phosphorikum použijeme jako první pro posílení těla, aby mělo sílu bojovat s nákazou.

Arsenikum Album následně pořeší vaše strachy. 

Strach je totiž pro tento vir vstupní branou - a to nejen strach z vlastní nemoci COVID-19, ale i vaše jiné vnitřní strachy, obavy. Patří sem ale i stres - ať již třeba u schváceného nic nestíhajícího podnikatele nebo maminky uhoněné kolotočem kolem domácnosti i malých dětí.

Co doporučuji dále:

Propukne-li nemoc, vybírám mezi dalšími předpřipravenými cca čtyřmi homeopatiky podle aktuálního stavu klienta a jeho komplikací. Zde to již může být individuální, proto sem jejich seznam již nedávám. Toto je určitě již na posouzení registrovaného homeopata.

Každopádně i zde musím zdůraznit, že podle zákonů léčba v českém zdravotnickém systému náleží do rukou jen lékaři. My vám (nebo jim) můžeme jen pomáhat:-/ Přesto, myslím, že pokud vás jako většinu z dnešních nemocných odkáží jen na Paralen, můžeme vám jako homeopaté významně pomoci:-)

 

Vzhledem k tomu, že tento koronavir COVID-19  je opravdu výrazně spojen se panikou, strachem a chaosem, snažte se této náladě ve společnosti nepodlehnout. Naše vláda nám s tím bohužel moc nepomáhá, ale ono pomůže už jen to nesledovat celý den nonstop zpravodajství a místo toho se jít projít třeba do přírody, můžete-li. Počasí včetně sluníčka to naštěstí poslední týdny podporuje - a když už jsme u sluníčka - nemá sice poslední roky takovou sílu, ale významně se podílí na tvorbě vitamínu D, který hraje velkou roli právě u tohoto onemocnění. Takže pokud k slunci máte daleko, musíte ho řádně suplementovat. Z dalších vitamínů doporučuji zejména vitamín C alespoň 1000 mg za den a vitamíny řady B. K tomu přidat alespoň omega kyseliny, selen a zinek.

Svoji roli má i pravidelná desinfekce vašich rukou, případně roušky (respirátorů) a předmětů, na které saháte nejčastěji.

Závěr:

Soukromě mám pocit, že jsme se stali všichni součástí nějaké velké hry. O manipulaci s genetickou informací viru mluví ve svém videu i vědkyně MUDr. Soňa Peková, PhD. (ta, která jako jedna z prvních našla nemocné, ale zakázali jí v testování pokračovat), mimoto krásně srozumitelně vysvětluje, jak virus funguje (https://www.youtube.com/watch?v=gG7oEmuVrH0&fbclid=IwAR1YYNmLp0TdKzipFcJnXv2z0ijz1VTAiQKkvODREKAXCMILPcGUlOuGswQ). 

Každopádně to, co to nyní spustilo ve světě, svět zásadně změní. Ekonomické krizi a omezení svobod se asi nevyhneme...

Pro zajímavost ještě uvedu čísla, jakých dosáhla homeopatie ve srovnání s tehdejšími postupy při epidemii cholery v 19. století: 

tehdejší klasická léčba – 1 500 pacientů, z nich zemřelo 821

homeopaté – 154 pacientů, z nich zemřeli 4

Čísla z Londýna:

běžné nemocnice – úmrtnost 51,8%

homeopatické nemocnice – 16,4%

Věřím, že se zadaří i v tomto případě.

 

 

 

Napište mi

Nebo mi rovnou zavolejte na tel. 777 774 239 

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Více zde